Stěhování RD a bytů

Stěhování RD a bytů


Snad každý, kdo se kdy stěhoval nebo se podobné věci jen vzdáleně účastnil jako pomocná síla, ví a je přesvědčen, že stěhování je skoro tragédie. Chtěli bychom Vám tento náhled malinko přiblížit a vysvětlit, že ne vždy musí být stěhování tak hrozné.
Jak stěhování probíhá?

Každý zákazník, který se pro stěhování rozhodne a kontaktuje nás, by měl vědět, že pro klidnou a pohodovou práci je třeba dostatek času, proto je důležité nenechávat nic na poslední chvíli. Ujasníme Vám proč.

Za prvé jde o to, aby byl dostatek prostoru na osobní návštěvu našeho pracovníka, který na místě Vašeho bydliště, které se bude stěhovat, se s Vámi domluví na všech podrobnostech. Navíc je schopen Vám dle potřeby poradit, co a jak je potřeba připravit pro stěhování a jakým způsobem. To jen v případě, že balení nebudete potřebovat od nás.


Navíc po ukončení práce není problém, pokud o to zákazník požádá, přenos skříně z jedné místnosti do druhé, protože si její umístění rozmyslel. Není to nic, co bychom pro Vás nemohli udělat.

Stěhování svépomocí


Tady nastává situace, kde bychom Vám měli vysvětlit, proč stěhovat pouze s profesionály a nikdy ne sami. Ale tak to není. Je spousta možností, jak si do určité míry pomoci sami, aniž byste museli někomu platit. Jde jen o to dobře odhadnout svoje síly a schopnosti. Pokud se už rozhodnete pro stěhování svépomocí, je nutné zajistit lidi s dobrou fyzickou kondičkou. Např. přátele, známé a kamarády v adekvátním věku vůči věcem a nábytku, který budete stěhovat. Tím nemyslíme, že by muž ve středním věku cca 40-50let nedokázal uzvednout lednici, pračku a nebo skříň.

Při stěhování se často ocitneme v situaci, kdy si lidé, kteří nesou břemeno např. 2.-3. patro bez výtahu na úzkých schodech, musejí chvílemi sáhnout až na samé dno svých fyzických sil. Tak proto dobře zvažte, koho o pomoc požádáte. Pokud už máte vytypované lidi, je potřeba se dohodnout na povelech. To znamená, že zvednutí skříně a položení musí proběhnout najednou. Na rovině je to jedno, na schodech by to mohlo být velmi mrzuté. Je potřeba si zajistit popruhy, háky a kurty na nošení. Nikdy bez těchto věcí nestěhujte! To je způsob, jak si zničit zdraví. Pokud zvedáte břemeno na kurtách a popruzích, tak je zvedejte podřepnutím si k břemenu, a potom vztyk pomocí nohou s rovnými zády. Nikdy nezvedejte břemeno tím, že použijete lidská záda jako rameno jeřábu. Lidská záda nejsou na tuto zátěž stavěná a mohl by to být nadlouho váš poslední pohyb. Jak dobře víme, houser je věčný. Pokud máme břemeno zvednuté, můžeme ho nést až ke schodům, kde se musí kurty, háky a popruhy znovu nastavit.

V této fázi je ideální stav 2+1, to znamená 2 lidi na spodku břemena a 1 člověk na vrchu. Je nutné se domluvit, kdo drží břemeno a kdo balanc.  Potom náklad dobře upevněte proti posunu. Po odnosu větší věci, jako je skříň, šatník, piano si vždy odpočiňte. Lidské tělo má omezené možnosti a bylo by chybou myslet si, že jsme schopni nosit velkou zátěž bez odpočinku. Mohlo by se vám to vymstít v situaci při stěhování na schodech, kdy by vás náhlá ztráta fyzické síly mohla dovést až k úrazu.

Také mýtus, že alkohol posiluje a dodává energii je nesmysl. Alkohol pouze dodává Vašemu mozku větší sebevědomí, než je v dané chvíli potřebné. Tak proto, jestli můžeme radit, když panáčka na zahřátí, tak nikdy ne při práci. Nýbrž až po ní. Potom můžete oslavit s rodinou zdar svého úsilí ve zdraví a pohodě. Nikdy se nepřeceňujte a často odpočívejte. Jste na stěhování a ne na útěku. Pokud ve stěhování najdete zalíbení a zjistíte tak jako my, že vám činí potěšení, vítejte v našich řadách.

Dispečink

stěhování Voztrans

Partneři


www.joze.cz

www.vyklizeni-voztrans.cz

www.stehovani-voztrans.cz

www.okna-vase.cz